Hakkında:

Bir varmış bir yokmuş, tanrının kulu çokmuş, çok yemesi yok demesi pek günahmış. evvel zaman içinde kalbur zaman içinde yaşamanın zor olduğu günler gelmiş çatmış. bunu gören neylesin, ah edip ağlasın vah edip karalar bağlasın, sonunda kalemi alıp yazmaya başlasın.

Hatice Kapusuz

ODTÜ Uluslararası İlişkiler mezunu. Akademik olarak yoksulluk, halk kültürü, toplumsal hareketler alanlarında çalışmalar yürüttü. Toplum Gönüllüleri Vakfı (TOG), Öğrenci Yaklaşımları Derneği, AF Örgütü, Gündem Çocuk, Ka.Der Ankara gibi sivil toplum örgütlerine yer aldı. 2014 – 2016 Döneminde Ka.Der Ankara yönetim kurulu başkanı.

2010 – 2020 yılları arasında STGM’de; 2014 – 2016 yıllarında TACSO’da, teknik destek, toplumsal cinsiyet eşitliği, ayrımcılık, gönüllü yönetimi, örgütlenme, stratejik planlama gibi alanlarda kapasite güçlendirme faaliyetlerini yürüttü. Haklara Destek programında rehber. 

Aynı zamanda çocuk kitaplarının ve masalların takipçisi. Feminist Alfabe Seti’ni hazırlayanlardan, Evvel Zaman Söylenceleri bloğunun yazarı. Dayanışma, bellek, barış konularına ilgili.

Hatice Kapusuz kah masal yazar, kah dertlenir siyaset yazar. Hep feminist, çokça çocuk kitabı sever, amigurumici bir insan.

E – Posta:
iletisim@evvelzamansoylencelerim.com
Hatchekapusuz@gmail.com
Instagram/ twitter:  @hatcakap
Soundcloud: https://soundcloud.com/hatice-kapusuz

2 comments

  1. Merhabalar. 2021 takviminiz çok hoşuma gitti.
    Ellerinize emeklerinize sağlık
    Aslında satılmış olsa almayı isterdim. İletişim adresi yada telefonu yazarmısınız.
    Kadınlar Kuşlar kadar özgür olsunlar

    Beğen

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s