Kuşlu Takvim 2023

Bu yılın kuşlu takvimi; değişimin kaynağı umudu ve umudun mayası düşleri kaybetmeden hayatta kalan bugünün ve dünün çocuklarına ithafen hazırlandı. Hatice Kapusuz’un kuşları ve Meltem Çolak’ın tasarımıyla can buldu.

Zamanın bazen havada asılı kaldığı bazen de günlerin, haftaların bir saniyeymişçesine geçiverdiği, her günün ayrı bir zorlukla geçtiği bu coğrafyada değişim için umudu ve sıradanlığa karşı düş gücünü korumak ne büyük iş. Ursula K. LeGuin bir röportajında şöyle diyor; “Fantezi elbette hakikidir. Olgulara dayanmaz, ama hakikidir. Çocuklar bilir bunu, bu yüzden yetişkinler fanteziden korkarlar. Çünkü fantezideki hakikatin, yaşamaya mecbur edildikleri ve kabullendikleri hayatın sahteliğine, kofluğuna, gereksizliğine, sıradanlığıyla yüzleştirmesini istemezler.”

Bu yıl değişimin yılı olsun. İyiyi, güzeli getirecek değişimler için umut etmekten, düş kurmaktan vaz geçmeyelim. Umutsuzluğa kapıldığımızda ise elimizden tutacak dostlardan uzağa düşmeyelim. Bu dileklerle hazırlanmış kuşlu takvimi aşağıdaki linkten indirebilir, içine eklediğimiz özel günlere eşlik edebilirsiniz.

2 comments

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s