Daha fazla çikolata yemek isteyen çocuklar için tüyolar

Her besinin ölçülü ve dengeli tüketilmesi yetişkinlerin çoklukla savundukları bir şey. Bu konuda haklı olabilirler! Ama elbette yiyeceklerin hepsinden aynı tadı ve keyfi almıyoruz. Daha çok sevdiğimiz, idare ettiğimiz ve mecburen yediğimiz birtakım yiyecekler var. Bir de her zaman yemek istediğimiz yiyecekler, tıpkı çikolata gibi. Bu yiyecek konusu yetişkinler ve çocukları sık sık anlaşmazlığa düşürüyor. Her zaman sokakta, sağda solda ebeveynler ile çikolata için mücadele eden çocuklara rastlıyoruz, gerçekten çok üzücü.  Bu nedenle böyle bir anlaşmazlıkta yetişkinlere karşı kullanabileceğiniz birkaç tüyoyu paylaşmak istedik.

Çikolatanın mutlulukla bir ilişkisi var:

İlk adım, yetişkinleri daha fazla çikolataya ihtiyaç duyduğunuza ikna etmek olabilir. Çünkü çikolatanın mutluluk verdiği bir efsane değil. Bunu bilim insanları söylüyor. Kakaonun içerdiği besin bileşenleri ve magnezyum vücutta serotonin adı verilen mutluluk hormonunun salgılanmasına yardım ediyor. Siz de bu bilgileri kullanarak neden daha fazla çikolataya ihtiyacınız olduğunu yetişkinlere anlatabilirsiniz. Bilimsel gerçekliklere yetişkinler karşı koyamamaz.

Zor günler için çikolata biriktirme:

Hayat her zaman insanlara istediği kadar çikolata vermiyor. Bu yüzden bolluk zamanlarında, çikolataya ulaşmanın zor olduğu zamanlar için çikolata saklayabilirsiniz. Çikolatayı sakladığınız yerin herkesin ulaşabileceği ve çikolatanızı bulabileceği bir yer olmamalı. Aynı zamanda zor gün kriterlerinizi iyi belirlemelisiniz. Her canınız istediğinde saklı çikolataları yerseniz gerçek zor zamanlarda yarı yolda kalabilirsiniz.

Bayramları fırsata çevirmek:

Bayramlar çikolata ve şekerlemenin en bol olduğu zamanlar. Bayramlarda ikram edilen çikolata ve şekerlemelerden çocukların daha çok alması ise yetişkinlerin hoş gördüğü durumlar. Bu durumu fırsata çevirin ve zor günler için fazladan çikolata alın.

Bakkal paralarından çikolata için kaynak yaratmak:

Bakkala gitmek çok sevilen bir iş olmasa da verilen paraların artan kısmıyla kendinize çikolata alabilirsiniz. Böylece hem bakkala gidilmiş olur ve yetişkinler sevinir, hem de siz çikolatanıza kavuşmuş olursunuz. 

  • Bu yazıdaki tüyolar çikolata alerjisi olan ve şeker sorunu olan çocuklar için değildir. 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s