Sıkıcı Yetişkinlerle Baş Etme Rehberi

Bazen yetişkinler eğlenmeyi, güzel zaman geçirmeyi unuturlar. Yetişkinleri eğlenceli insanlara çevirmek ve sıkıcı zamanlarla başa çıkmak için işte birkaç tüyo:

Temiz Hava Her Şeye Deva! 

Karşında uzun süredir dinlenmemiş, yorgun ve aklı karışmış bir yetişkin varsa onu hemen bulunduğu ortamdan çıkar. Temiz havada küçük bir yürüyüş, bir park gezintisi yetişkini kendine getirecektir. Ona uzundur görmediği gökyüzünü göster, ağaçlardan ve kuşlardan bahset.

Hayatta daha önemli şeyler var!

Bazen hayat koşturmacası yetişkinin zihnini karıştırır. İş, kariyer, taksitler dışında bir şey düşünemez hale gelirler. Bu durumda yetişkini karşına alıp ciddiyetle konuşmalı ve hayatta daha önemli şeyler olduğunu hatırlatmalısın. Eğlenmek, dinlenmek sohbet etmek gibi şeylerin öneminden bahsetmelisin. Hatta ona yardımcı olmak için sevdiğin bir animasyonu birlikte izleyebilir bir oyunu beraber oynayabilirsiniz.

Dinliyormuş gibi yapmayı öğren

Eğer yapıp ettiklerin yetişkin üzerinde etkili olmayabilir. Yetişkin sıkıcı olmakta direnebilir. O zaman onu idare etmeyi öğren. Örneğin konuşma yarım saati geçtiyse ve karşındaki yetişkin sıklıkla tekrara düşüyorsa dinliyormuş gibi yapıp eğlenceli bir günü hayal edebilirsin. Ancak bunu gözünü karşındakinden ayırmadan yap. Arada bir “hıhı”, “evet”, “çok haklısın” kelimelerini serpiştirerek karşındakini dinlediğine ikna etmeyi unutma.

 

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s