Barışa Dair Çocuk Kitapları – 2

Evvel Zaman Sohbetlerinin dördüncüsünde Barışa Dair Çocuk Kitapları üzerine konuştuk. Düşman ve Zafer Kimin? kitaplarına yakından baktık. Konuşma ihtiyacımız devam ettiği için şimdi yeni iki kitapla konuşmaya, tartışmaya ve düşünmeye devam edeceğiz. Birlikte düşünmek isteyenleri 2. buluşmaya bekleriz.

Bu sefer Ferdinand ve Neden? kitapları üzerine sohbet edeceğiz.
Buluşma 6 Haziran Pazar saat 19.00‘da olacak.

Buluşmaya katılım verimli bir sohbet ortamının sağlanması için 30 kişi ile sınırlı.
Katılım için kayıt zorunludur.
Katılım ücretsizdir.

Kayıt linki: https://forms.gle/RxFfh6EMT4gHcT32A

Kayıt formun amacı katılımcıların beklentisini ve katılacak kişilere buluşma linkinin iletilmesidir. Link e-posta üzerinden iletileceği için kullandığınız bir e-posta adresini yazmanızı rica ederim.

NEDEN?

Neden

Bir çiçeği seven bir kurbağa vardı. Çayır huzurlu ve sakindi. Bu huzuru kıskanan Fare, Kurbağa’nın çiçeğini aldı. Kurbağa çok üzüldü. Bunu gören arkadaşları Fare’yi kovaladılar. Zaferlerini daha çok çiçekle kutladılar.

..derken daha çok fare silahla geldi. Ama fareler onlara tuzak kurmuştu. Ardından kurbağalar arabalarla geldiler. Farelerin ise başka kötü sürprizleri vardı. Bu her şey yok olana kadar sürdü. Kimse yenilgiyi kabul etmedi. Peki NEDEN’i hatırlayan var mı?

Yazar: Nikolai Popov
Yayınevi: Gergedan
Yaş: +5

Ferdinand

Tüm boğalar Arena’daki gösterilere hazırlanıyor. Ferdinand ise hiç oralı değil. O itiş kakıştan ve dövüşten uzakta doğayı seyrediyor ve çiçekleri kokluyor, çünkü doğayı seviyor. Ferdinand alabildiğine gösterişli ve güçlü bir boğa olsa da gücünü kullanmak istemiyor. Bu kadar güçlü bir boğanın Arena gösterilerine katılmaması olacak iş değil. Ancak istemese de tesadüfler Ferdinand’ı Arena dövüşlerine kadar taşıyor. Arenada bile tüm koşullar onu dövüşe iterken Ferdinand çöküyor ve dövüşmeyi reddediyor.

Ferdinand 1936’da İspanya İç Savaşı döneminde yazılmış, barış ve şiddetsizliği konu edinen bir kitap.

Yazar: Munro Leaf
Resimleyen: Robert Lawson
Yayınevi: Pena
Yaş: +5

Bir Cevap Yazın

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s